Ajankohtaista

20 Maa

Toimitukset jatkuvat vakaana myös korona viruksen aikana

ETD varastoi kattavasti eri verkonrakentajien tarpeisiin valokuitu tuotteita Lappeenrannan toimitilojen varastoon. Varastostamme löytyvät adapterit, häntäkuidut, kytkentäkuidut OM1, OM3, OM4, OM5 ja SM kuiduilla, paneelit ja jatkoskotelot ja myös Konesalien kasettijärjestelmät. Saamamme palautteen mukaan ETD varasto on Suomen kattavin ja suurin.

 

Lue lisää

24 Tam

ETD SÄHKÖ TELE VALO & AV 2020 – MESSUILLA JYVÄSKYLÄSSÄ 5-7.2.2020

Tervetuloa ETD:n osastolle C2-318 tutustumaan laadukkaisiin valokuitutuotteisiin. Uusina tuotteina esittelemme; maajatkoskotelot; JR 12 Inline, JR 24 Dome, JR 24 Inline, 19” kuitupaneelin ETD 220 192f 2U sekä leveä OptoKouruTM 240.

 

Lue lisää

25 Lok

Kuidun kiitotie seminaari 30 – 31.10.2019

ETD osallistuu Kuidun kiitotie valokuituseminaari– tapahtumaan Hotelli Presidentissä Helsingissä 30 – 31.10. 2019. Esittelemme CtC  kaapelointijärjestelmän, JR jatkoskotelo perheen uudet   versiot, MPO kaapeloinnin runko- ja kytkentäkuidut, sekä käytännölliset  Pölysulku™ LC-adapterit.

 

Meiltä löydät nyt myös entistä paremmat LC kytkentäkaapelit joilla säästät tilaa.

 

Tervetuloa tutustumaan ETD uutuuksiin !

 

Kuidun kiitotie 2019

 

 

Lue lisää

18 Syy
22 Toukokuu

Future Data Summit 2019

ETD osallistuu Future Data Summit 2019 – tapahtumaan Dipolissa Espoossa. Esittelemme  CtC  kaapelointiratkaisuun uutuuksia, OptoKouru™ -tuotteet valokaapelien sujuvaan asentamiseen, erilaiset versiot  MPO kaapelointiin, sekä käytännölliset  Pölysulku™ LC-adapterit, unohtamatta monipuolisia paneeliratkaisuja.

 

Meiltä löydät nyt myös entistä paremmat kytkentäkaapelit joilla säästät tilaa.

 

Tervetuloa tutustumaan ETD konesaliratkaisuihin !

 

Future Data Summit 2019

 

Lue lisää

16 Tam

VERKOSTO 2019 – messut Tampereella 23 – 24.1., osasto A217

ETD osallistuu VERKOSTO 2019 -messuille 23 – 24.1. osastolla A 217, heti SLO osastosta seuraava. Esittelemme uuden CTC konesali kaapelointijärjestelmän, OptoKouruTM kaapelikourun, PölysulkuTM LC adapterit, erilaiset MPO Trunk kaapelit konesaleihin, uudet Päätekotelot pienempien kuitu määrien päättämiseen. Lisäksi vielä pienempiä uutuuksia valokuitujen kytkentään.

etd stand VERKOSTO 2019

 

Lue lisää

16 Tam

Petri Örling on nimitetty ETD Finland Oy:n toimitusjohtajaksi

ETD Finland Oy:n toimitusjohtajaksi on nimitetty 14.1.2019 alkaen Petri Örling.

Petri on toiminut erilaisissa myynnin- ja markkinoinnin johtotehtävissä usean yrityksen palveluksessa. Hän on myös työskennellyt aikaisemmin ETD Finland Oy:n myyntijohtajana viisi vuotta.

Lue lisää

Sivut

Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Kipparinkatu 5-7
53100 Lappeenranta

05 5412 414

Katso henkilökuntamme yhteystiedot

Yhteydenottopyyntö

Pakolliset kentät on merkattu tähdellä *.